Mariánská družina

Mariánská družina Neposkvrněného početí Panny Marie byla v Dolní Dobrouči založena v roce 1916 pod vedením otce Josefa Flégra. O její rozkvět se velice zasloužila slečna Juliana Hermachová. V této době bylo 43 členek. Po 2. sv. válce vznikla Mariánská družina dívek i chlapců. V 50. letech byl otec Josef Flégr uvězněn, avšak Mariánská družina fungovala neoficiálně dál. Setkání byla obnovena v roce 1993. Tato setkání jsou dobrovolná a otevřena i pro ostatní. V prosinci 2006 jsme oslavili 90 let založení Mariánské družiny.

Setkáváme se každou 1. neděli v měsíci v podvečer v kostele v Dolní Dobrouči. Začínáme zpěvem, následují promluva a modlitby, pobožnost končí naší hymnou.

Každý 3. měsíc v roce vždy přijíždí sestra sv. Vincence Romana, která pak vede naši pobožnost od 14.00 hod.

Fotogalerie

Ve čtvrtek 8. prosince, kdy katolická církev oslavuje Pannu Mariu počatou bez poskvrny dědičného hříchu, se v kostele sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči uskutečnila oslava 100. výročí založení Mariánské družiny v této obci. Mši svatou celebroval Mons. Josef Kajnek, pomocný biskup Královéhradecké...

Anna Jíslová
tel.  465 543 827